Aryanic
صفحه اصلي > اخبار واحد استانی 

اخبار > کارگاه کارآفرینی در دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی لرستان برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه کارآفرینی در دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی لرستان برگزار شد

با حضور رؤسا و کارشناسان کارگاه‌ کارآفرینی با هدف آشنایی با مفاهیم کارآفرینی و اجرای برنامه‌های مصوب شورای پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان لرستان  برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، در این کارگاه یک روزه دکتر مجید یاراحمدی، عضو هیات علمی دانشگاه لرستان، علی سیف‌الهی مدرس دروس کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی و علی کردی کارآفرین برتر در زمینه "مبانی کارآفرینی خلاقانه و اکوسیستم کارآفرینی"، "حامیان کسب و کار"، "فرآیند کسب و کار" و "مدل‌های کسب و کار" سخنرانی کردند.

دکتر سعید فرح‌بخش رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد استانی لرستان در این کارگاه گفت: باتوجه به اینکه رویکرد دانشگاه علمی کاربردی گرایش به کارآفرینی و مهارت است، برنامه‌هایی را در این راستا تدوین خواهیم کرد.

وی بر ضرورت لزوم ترویج کارآفرینی در بین خانواده‌ها تاکید کرد و افزود: کارآفرینی فرهنگی است که از خانواده شروع و در دوران مدرسه و دانشگاه دنبال می‌شود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد استانی لرستان با بیان اینکه توسعه کشور در گرو اشتغال است، تصریح کرد: ایجاد اشتغال نیز به خلاقیت بستگی دارد، کشورهای توسعه یافته این مرحله را طی کرده و به زیرساخت‌های اقتصادی در سیستم‌های آموزشی در مقاطع مختلف توجه خاصی داشتند و به محیط‌‌های آموزشی و دانشگاهی نگاه عمیق‌تری در حوزه‌ی کارآفرینی دارند.

دکتر فرح بخش خاطرنشان کرد: یکی از نقش‌های کارآفرینی ایجاد شرایطی است که منجر به توسعه و پیشرفت کشور شود.

وی اظهار داشت: هدایت ایده‌ها به سمت پیشرفت با توجه به شعار سال منجر به تولید اشتغال زایی و کارآفرینی که زمینه‌ساز توسعه متوازن همه جانبه است، خواهد شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد استانی لرستان با بیان اینکه کارآفرینی منجر به توزیع عادلانه ثروت و درآمد و مدیریت می‌شود، خاطرنشان کرد: قدرت سیاسی از طریق کارآفرینی می‌تواند نمود پیدا کند و این کارآفرینی است که کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد.


١٣:٠٦ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٢٧٣٣٣    /    تعداد نمایش : ١٢٢٢  • بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه
  • تقویم آموشی سال تحصیلی 97-96
  • پوستر گرامیداشت شهدای دانشجوی دانشگاه جامع علمی کا
  • آموزشهای عالی مهارت، فناوری و اشتغال
  • پوستر 5 جشنواره درون دانشگاهی حرکت
  • شرایط و مدارک مورد قبول جهت پذیرش دانشجو
  • راهنمای فلصلنامه پژوهش و فناوری